|Uutiset|Jaostot|Johtokunta|Historia|Yhteystiedot|Linkit|


 


 

Kalenteri

Uutiset

Uutiset:

29-30.7.2009        1-trap
1-trap harjoitukset ke 29.7 mets. trapin jälkeen sekä to 30.7 a-trapharjoitusten yhteydessä.

1-Trap Kansallinenkilpailu 100k la 01.08.2009 klo 10.00.
13.08.2009        METSÄSTYSKAUDEN AVAJAISET
METSÄSTYSKAUDEN AVAJAISET
PAHKAMAAN AMPUMARADALLA
TORSTAINA 13.8.2009 KLO 17.30 –20.30


TIETOA METSÄSTYKSESTÄ JA AMMUNNASTA
TULISTELUA, MAKKARANPAISTOA, NOKIPANNUKAHVIA,
KILPAILUJA JA ARVONTAA

Osallistujille ilmainen ohjattu ammunta
ruuti-, ilma- ja laseraseella.
Tervetuloa koko perheen voimin.
16.08.2009        Riistanhoitoyhdistyksen ampumamestaruuskilpailut
Riistanhoitoyhdistyksen ampumamestaruuskilpailut pidetään

Pahkamaan ampumaradalla su 16.8 alkaen klo 12.00.

Lajeina ovat hirvi, pienoishirvi, luodikko, metsästyshaulikko ja trap sekä kolmen lajin yleismestaruus.

Lajit suoritetaan sovellettujen metsästysampumasääntöjen mukaisesti mm. siten, että hirvessä ampumamatka on 75 m.

Sarjat: miehet ja naiset 18 v, yleinen, 50 v, 60 v ja 70 v

Lisäksi hirvessä on luvansaajien välinen haasteottelu viisihenkisin joukkuein.
21.06.2009        Pahkamaan ympäristölupa
Pahkamaan ympäristölupa  raamittaa toimintaamme seuraavasti:
-arkisin voidaan ampua  klo 8-21
-ammunta on sallittua viikonloppuisin ja kirkkopyhinä tekemämme ilmoituksen
mukaisina kellonaikoina (yleensä la klo 9-20 ja pyhinä klo 12-20).
Ilmoitus 8.6....31.8.-09 ajalta on tehty.
-portit ovat avoinna vain silloin kun radoilla saa ampua
-hyötyjäte, pahvit ja kartonki pitää kerätä talteen tai jokainen vie omansa
kartonki ja pahvikeräykseen.
-jokaisen ampujan pitää huolehtia omien ampumisiensa kirjaukset radalla.
tapahtumien yleisten harjoitusten ja kilpailujen vetäjä/valvoja tekee
kirjauksen, osallistujien ei silloin tartte tehdä.
13.6.2009        SML:n karsinnan tulokset
Luodikko


S16
KINISJÄRVI MIKA RAM 50 30 80

M20
KAHELIN VILLE AOE 87 74 161

N50
KYRÖ TUIRE TEMS 51 21 72
Luodikko
M70
OINAS JORMA TVU 85 63 148
NORO NIILO RAM 30 0 30


M60
RIIPI ESA NMS 88 85 173
TÖRMÄNEN JUHANI TEMS 86 79 165
VÄLIJEESIÖ MAUNO HENK.JÄS 83 55 138
KESKITALO ORVO KITT. M&K 73 50 123
KOTALA TOIVO SA 85 25 110
VENÄLÄINEN SAKARI KITT. M&K 53 53 106
LIIKANEN TUOMO TERVOLA EK 52 0 52


M50
POIKELA SAKARI SOD. ERÄSTÄJÄT 92 85 177
SPRINGARE HEIMO SOMPU 95 78 173
NÄRVÄNEN SEPPO SOMPU 87 78 165 14
KARPPINEN PAULI HENK.JÄS 84 81 165 12
KYRÖ TAPANI KITT. M&K 82 78 160
JOENKAARI ONNI RAM 81 79 160
JAVARUS TUOMO SOD. ERÄSTÄJÄT 81 76 157
RUOKANEN ERKKI RAM 78 73 151
PELTOPERÄ JUKKA RAM 60 0 60

M
PIRI HENRI RAM 81 89 170
PERÄTALO MARKKU KITT. M&K 84 63 147
KOURI JUSSI LMM 63 39 102

Hirvi

M16
KINISJÄRVI MIKA RAM 70 63 133
M20
KAHELIN VILLE AOE 91 88 179
N50
KYRÖ TUIRE TEMS 40 41 81
M70
OINAS JORMA TVU 93 73 166 1
AIKIO OSKARI JEKM 82 60 142 2
NORO NIILO RAM 70 51 121 3
RAUTIAINEN UNTO RAM 51 31 82 4

M60
HOLM TOIVO RAM 81 93 174 1
LIIKANEN TUOMO TERVOLA EK 83 84 167 2
RIIPI ESA NMS 76 84 160 3
KANGAS RAUNO RAM 72 87 159 4
TÖRMÄNEN JUHANI TEMS 84 75 159 5
KOTALA TOIVO SA 75 64 139 6
KESKITALO ORVO KITT. M&K 65 50 115 7
VENÄLÄINEN SAKARI KITT. M&K 46 31 77 8

M50
PELTOPERÄ JUKKA RAM 82 84 166 18
JOENKAARI ONNI RAM 87 79 166 17
RUOKANEN ERKKI RAM 79 83 162 18
NÄRVÄNEN SEPPO SOMPU 83 79 162 17
KYRÖ TAPANI KITT. M&K 86 74 160
KARPPINEN PAULI HENK.JÄS 87 70 157
POIKELA SAKARI SOD. ERÄSTÄJÄT 74 65 139
JAVARUS TUOMO SOD. ERÄSTÄJÄT 52 45 97

M
PIRI HENRI RAM 92 92 184
KOURI JUSSI LMM 86 78 164
PERÄTALO MARKKU KITT. M&K 76 64 140

TRAP

M70
OINAS JORMA TVU 13 17 30
VIRKKULA SAKARI SA 11 15 26
HYVÖNEN OSKARI RAM 10 12 22
AIKIO OSKARI JEKM 11 0 11

M60
PEKKALA KARI KS MS 21 22 43
VERTANEN PEKKA RAM 21 19 40
RAHKONEN OSMO PAJA 20 19 39
PARKKONEN SAMPO JEKM 18 15 33
VALKONEN KAARLO PPM 16 16 32
SIETIÖ HEIKKI JEKM 15 0 15

M50
AIKIO VEIKKO JEKM 21 22 43
LEHIKOINEN PENTTI HIILIMÖN ERÄSTÄJÄT 22 18 40
VARRIO AATOS RAM 20 19 39 1
VAARALA HANNU SA 20 19 39 0
NARVA KARI RAM 17 15 32

M
SARAJÄRVI MIKA   POSA 21 22 43
KIVIJÄRVI KAI   NKE 22 19 41 4
MIKJKONEN JANI VPM 22 19 41 3
PERNU TAPANI JEKM 19 18 37
HAUTALA KEIJO SA 17 20 37
KAISAMATTI PETRI SA 18 13 31
KYRÖ TEIJO KITT. M&K 15 13 28
TAPIO JUKKA RAM 9 0 9

M20
RAJALA TEEMU KS MS 19 15 34

S16
PERNU MIKKO JEKM 14 12 26

N
MUSTALAHTI SANNA RAM 17 13 30


HAULIKKO
S16
PERNU MIKKO JEKM 16 19 35

M
MIKKONEN JANI VPM 23 22 45
KYRÖ TIMO TORSA 22 22 44
SARAJÄRVI MIKA POSA 23 20 43
KYRÖ TEIJO KITT. M&K 21 19 40
NARVA JUHA RAM 19 19 38
PERNU TAPANI JEKM 19 19 38
TAPIO JUKKA RAM 18 17 35
SOTANIEMI JANNE RAM 14 0 14

M50
LEHIKOINEN PENTTI HIILIMÖN ERÄSTÄJÄT 21 23 44
NARVA KARI RAM 19 19 38
AIKIO VEIKKO JEKM 22 15 37
VARRIO AATOS RAM 17 15 32
UKKONEN MARTTI RAM 20 0 20

M60
VERTANEN PEKKA RAM 25 20 45
PARKKONEN SAMPO JEKM 19 19 38
RAHKONEN OSMO PAJA 18 19 37
VALKONEN KAARLO PPM 18 17 35
PEKKALA KARI KS MS 19 14 33
SIEKIÖ HEIKKI JEKM 17 8 25 KESKEYTTI

M70
OINAS JORMA TVU 17 18 35
HYVÖNEN TUOMO RAM 11 14 25
7.6.2009        Skeet Winner tulokset
Skeet Winner 7.6.2009

A-sarja
1. Huuskonen Mikko RAM 89
2. Majava Tuomas KRM 88
3. Kauhanen Kari IvUA 81
4. Kiviniemi Keijo RAM 71

B-sarja
1. Alatörmänen Esa RAM 74
2. Ukkonen Martti RAM 72
3. Aikio Veikko IvUA 61
4. Mikkola Janne TorSA 56

Y-15
1. Alkku Riku TorSA 77 (18,17,21,21)
2. Laakso Juho RAM 70 (16,17,19,18)
3. Pernu Mikko IvUA 69 (14,18,20,17)
4. Juntti Eero TorSA 52 (11,12,14,15)
Sivut:
< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 >